Yeni Şafak yazarı Ünlü: Sözleşmeli personeller ve kadroya geçenler feryatlarının duyulmasını istiyor, çok ciddi sıkıntıların yaşandığını görüyoruz

Yeni Şafak yazarı Ahmet Ünlü,Sözleşmeli personeller ve kadroya geçenler feryatlarının duyulmasını istiyor, çok ciddi sıkıntıların yaşandığını görüyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Ünlü yazısında, “Mevcut sözleşmeli personellerle kadroya geçen sözleşmeli personelin sorunlarını gündeme getirdikçe yaşanan sıkıntıların boyutu yapılan yorumlardan daha iyi anlaşılmaktadır. Sözleşmeli personelle ilgili yaptığımız paylaşımlara gelen yorumlara baktığımızda çok ciddi sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Ateş olmayan yerden duman çıkmayacağına göre bunların sorunlarını kendi ağızlarından dinleyerek çözüm önerilerimizi açıklamaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Ünlü şunları kaydetti:

“Sözleşmeli personel sorunlarının duyulmasını istiyor. Acaba gerçekten bu kişiler sorun yaşıyor mu yoksa küçük sorunlar abartılıyor mu? İşte bunun tespiti çok kolay. Kamu personelinin sorunlarını çözmek üzere görevli kamu kurumları yerinde yapacağı incelemelerle sorun olup olmadığını ve sorunların çapını görecektir. Daha öncede açıkladığımız üzere kamu personelinin sorunlarını çözecek kurumlardaki dağınıklık göze çarpmaktadır. Gelen yorumlar bir bütün olarak incelendiğinde ciddi sorunlar yaşandığı açıkça görülmektedir. Sorunlarını açıklayan insanlar kimliğini açıklamaktan çekinmiyorsa burada sorun olmadığını düşünmek mümkün değildir.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir