Xiaomi Mi Mix Fold 2 tanıtım tarihi sızdırıldı

Geçtiğimiz aylarda teknik özellikleri sızdırılan Xiaomi Mi Mix Fold 2 modelinin tanıtım tarihi ortaya çıktı. En hafif ve en ince katlanabilir telefon olacağı iddia edilen model, üçlü kamera dizilimiyle gelecek.

Xiaomi Mi Mix Fold 2 geliyor! Tanıtım tarihi sızdırıldı

Yeni model, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdargon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak. İşlemcide 3.19 GHz hızında Cortex-X2, 2.75 GHz hızında çalışan üç adet Cortex-A710 ve 1.80 GHz hızında çalışan dört tane Cortex- A510 çekirdek bulunuyor. 4nm teknolojisiyle üretilen işlemcinin grafik arabiriminde ise Adreno 730 mevcut.

Digital Chat Station adlı tipster, geçtiğimiz aylarda yeni modelin ekran özelliklerini sızdırdı. Xiaomi, Mi Mix Fold 2’de 8.1 inç LTPO iç ekran ve 6.5 inç dış ekran kullanacak. 120Hz ekran tazeleme hızına ve 2.5K çözünürlüğe sahip olacağı belirtilen ekran, beklentileri fazlasıyla karşılayacak.

Yeni modelin üçlü kamera dizilimiyle geleceği sızdırıldı. Leica işbirliği ile kullanıcılara iyi bir kamera performansı sunacağı belirtilen Xiaomi, Mi Mix Fold 2 modelinde 50 Megapiksel ana kameraya yer verecek. Yeni modelde Dolby Vision HDR teknolojisinin de kullanılacağı belirtiliyor.

Sızdırılan bilgilere göre Xiaomi Mi Mix Fold 2, Ağustos 2022’de tanıtılacak. Yeni modelin Android 12 tabanlı MIUI 13 ile geleceği tahmin ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.