Uruguay’da alışveriş merkezinde büyük yangın

Uruguay’ın Punta del Este kentindeki Punta Shopping isimli alışveriş merkezinde yer alan bir süpermarketin fırın kısmında dün sabah saatlerinde yangın çıktı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye grubu sevk edilirken, yangın denetimden çıkarak alışveriş merkezinin büyük bir kısmına yayıldı.

Alevler sebebiyle alışveriş merkezindeki bir duvarın yıkıldığı, çatının kısmen çöktüğü ve otoparktaki kimi araçların hasar gördüğü belirtilirken, dumanın tüm alışveriş merkezini kaplaması sebebiyle itfaiyecilerin sıkıntı anlar yaşadığı tabir edildi

Yangın 12 saatte denetim altına alındı

İtfaiye takımlarının 12 saat süren ağır gayretleri sonucunda denetim altına alınabilen yangında rastgele bir can kaybı yaşanmadığı öğrenildi. Yangının birinci belirlemelere nazaran elektrik arızası nedeniyle başladığı düşünülürken, olay sonrası Punta del Este kentinin tamamında elektrik kesintisi yaşandığı bildirildi.

İHA’da yer alan habere nazaran, Punta Shopping isimli alışveriş merkezi idaresi, yangından sonra bir açıklama yaparak merkezin ikinci bir duyuruya kadar kapalı olacağını belirtti.

Punta del Este kentinde yer alan ve 50 bin metrekarelik alanda heyeti Punta Shopping’de yaklaşık 250 işletme bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.