Trump’ın evine baskın! Klozet fotoğrafları ilk kez yayınlandı

Geçmiş yıllarda her yaptığı hareketle olay olan eski ABD Başkanı Trump, bu sefer de FBI ajanlarının evini aramasıyla gündeme geldi. Haberi bizzat duyuran Trump, bir de yazılı açıklamada bulundu.

“DAHA ÖNCE HİÇBİR BAŞKANIN BAŞINA BÖYLE BİR ŞEY GELMEDİ”

Trump açıklamasında “Florida, Palm Beach’teki güzel evim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, büyük bir FBI ajanı grubu tarafından baskın yapılıp işgal edildi, bu milletimiz için karanlık bir zamandır. Daha önce hiçbir ABD Başkanının başına böyle bir şey gelmedi.” ifadelerini kullandı.

KASALARINDAN BİRİ KIRILDI

FBI ajanlarının evde bulunan bir kasayı kırdığını iddia eden Trump, “İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden sonra evime yapılan bu habersiz baskın gerekli veya uygun değildir.” dedi.

ERİC TRUMP: EVİN ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİLER

Eski başkanın oğlu Eric Trump, FBI ajanları tarafından babasının ofisinin altına üstüne getirildiğini belirtti. Gizli servis ajanları harekete geçmeden önce kendisine bir telefon geldiğini belirten Eric Trump, baskından hemen sonra babasını aradığını söyledi.

KLOZETİN İÇİNDE KAĞITLAR BULUNDU

Öte yandan Trump’ın evinde bulunan klozetlerin içinden çıkan kağıt parçaları ajanları bile şaşırttı. Dış basında ortaya çıkan iddialarda ise, Trump’ın tuvaletlerde kağıt kullandığı yazıldı. Geçtiğimiz günlerde Amerikan yayın organı Axios tarafından ‘özel’ ibaresiyle ilk kez yayımlanan bir kitapta ise Beyaz Saray’da çalışan bir kişinin Trump’ın tuvaletinde sürekli deliği tıkayan kağıt tomarları bulunduğu yazılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.