Spordan evvel limonlu su içmek ne işe fayda? Her gün limonlu su içmek zayıflatır mı?

Limonlu su, halk ortasında hayli yaygın olup çoklukla kilosunu korumak hatta kilo vermek isteyenlerin en vazgeçilmez alışkanlığıdır. Bedeni doruktan tırnağa yenilen ve toksinlerden arındıran limonlu su, spordan evvel tüketildiğinde gücün sürekli yüksek kalmasını sağlar. Bilhassa spor sonrası oluşan bitkinliğe karşı limonlu su içilmesi beslenme uzmanları tarafından önerilir. 

Her sabah uyanır uyanmaz büyük bir bardakla limonlu su içmek, bedenden toksinlerin atılmasına katkı sağlayan en değerli alışkanlıktır. Sabah uyanır uyanmaz limonlu su içip ardından hafif antrenmanlar yapmak ise iç organların daha sağlıklı bir halde faaliyet gösteresine katkıda bulunur. Spor öncesi limon suyu içmenin yararları şöyledir:

  • C vitamini bakımından varlıklı olan limonlu su, bedeni toksinlerden arındırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

  • Kolesterolü istikrarlar.

  • Vücuttaki güç üretimini arttırır. 

  • Karaciğeri temizleyerek karaciğer hastalıklarına karşı direnç kazandırır. 

  • Hücre yenileyici özelliğe sahiptir.

  • Egzersiz sonrası yorgunluğun oluşumuna kısmen mani olur. 

Sabahları aç karnına limonlu su içmek, bedende daha çok yağ yakılmasını hızlandırır. Bununla birlikte bilhassa diyet yapanların daha uzun müddet tok kalmasına yardımcı olur ve güç verir. Limonlu su cilde doğal bir canlılık kazandırır. Limonlu su içmek, nefes kalitesini arttırarak spor esnasında nefes denetimini sağlar. Sistemli ve kaliteli bir nefes de antrenmanlar esnasında daha az yorulmaya yardımcı olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.