Son Dakika! Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görevini Abdulhamit Gül'den devraldı: Sayın Bakanımızın bıraktığı yerden devam edeceğiz

Son Dakika! Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görevini Abdulhamit Gül’den devraldı: Sayın Bakanımızın bıraktığı yerden devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kararla birlikte görevinden affını isteyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün yerine eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bir kez daha bu göreve getirildi. Bozdağ, bugün öğlen saatlerinde Adalet Bakanlığı’nda gerçekleştirilen töreninin ardından görevini devraldı.

“BAKANIMIZIN BIRAKTIĞI YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Herkesle istişare içinde olacaklarını belirten Bakan Bozdağ, “Sayın Bakanımızın bıraktığı yerden devam edeceğiz. Milletimize ve ülkemize hizmet etme şansına sahip olduğum için onur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Sayın bakanımıza gönülden şükranlarımı sunuyorum. Bu bir bayrak değişimi. Rabbim güç verdiği müddetçe herkesle istişare içinde daha iyisini doğrusunu milletimiz ve ülkemiz adına yolumuza devam edeceğiz. Ülkemiz adalet alanında da daha iyi olacaktır” dedi.

ATAMA KARARININ ARDINDAN İLK YORUM

Adalet Bakanlığı görevine getirilen Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı görevini şahsıma emanet eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a takdir/tensipleri için şükranlarımı sunuyorum. Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül kardeşime hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullanmıştı.

Abdülhamit Gül, Güncel, HaberBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.