SHIB ve DOGE’da İlginç Hareketler: Analistler Hedef Koydu!

Dogecoin ve Shiba Inu fiyatları bir ralliye girerek sahiplerine kazanç sağlıyor. DOGE, sahiplerine geçen hafta %16 kazanç sağladı. Rakibi SHIB ise %30 kâr kaydetti. DOGE bazında, Dogecoin entegrasyonunu sağlayan bir yapı blokları C-kütüphanesi Libdogecoin’in IOS cihazları üzerindeki testler sürüyor. Buna göre Dogecoin geliştiricileri, testler ile daha büyük gelişme olasılığına bahis yapıyor. Bilmeyenler için Libdogecoin, geliştiricilerin derin Blockchain bilgisine sahip olmadan Dogecoin entegrasyonu yapmasına olanak tanıyor. SHIB ise, büyük balina hareketleriyle gündemde.

Balinalar SHIB birikimi yapıyor

Kripto analitik firması Santiment, balinaların Shiba Inu (SHIB)’de yaptığı büyük alımları takip ediyor. Yeni bir gönderiye göre Santiment, balinaların 14 Ağustos’ta aniden uykusundan çıktıklarını paylaştı. Ayrıca, son dört ay içinde 100.000 doları aşan en fazla sayıda Shiba işlemi gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Veri firması, SHIB’in son dönemdeki %35’lik yükselişini bu balina hareketlerindeki artışa bağladı. Shiba Inu 10 Ağustos’un en düşük seviyesi 0.000012’den fırladı. 14 Ağustos’ta token, 0.000018 dolarla zirveye yükseldiğinde %50 yükselmişti. Son ralli, SHIB’yi piyasa değerine göre en büyük 12. dijital varlık yuvasına itmeye yardımcı oldu. Böylece köpek temalı token, Avalanche ve Polygon’u geride bıraktı.

SHIB tutanların çoğu zararda

Kripto istihbarat firması IntoTheBlock, SHIB hakkında daha ayrıntılı veri sağlıyor. Şirket, SHIB sahiplerinin %60’ının şu anda zararda olduğunu ve yalnızca %35’inin gerçekleşmeyen kazançlar üzerinde oturduğunu belirtiyor. IntoTheBlock büyük Shiba Inu sahiplerinin konsantrasyonuna da baktı. Buna göre altcoin arzının en az %0,1’ine sahip olan yatırımcılar, SHIB’nin %81’ini dolaşımda tutarak hâkim durumda.

Ayrıca firma, Shiba Inu sahiplerinin %68’inin tokenlerine bir ila 12 ay arasında tuttuğunu söylüyor. %28’inin ise bir yıldan uzun süredir tokene sahip olduğunu ortaya koyuyor. Büyük yatırımcılardan geriye kalan %4’lük grup, kısa süredir SHIB’e sahip. SHIB’in fiyat grafiklerinde son zamanlarda yükseliş var. Ancak, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere meme coin, 2021 yılının Ekim ayının sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008616 dolardan %80’in üzerinde düşüşte.

Dogecoin ve Shiba Inu için gelişmeler

Meme coin’ler Dogecoin ve Shiba Inu, geçen hafta sahiplerine büyük kazançlar sağladı. Ancak, hafta sonu boyunca bir geri çekilme ortaya çıktı. DOGE, hafta sonu boyunca 0,084 doların en yüksek seviyesine ulaştı ve düştü. Geri çekilmenin ardından, Dogecoin fiyatı geri dönüş yaptı ve 0.081 dolar seviyesini yeniden gördü. Dogecoin Foundation direktörü Timothy Stebbing, geliştiricilerin Libdogecoin projesini kullanarak DOGE üzerinde uygulamalar geliştirebileceğini duyurdu.  Shafil Alam tarafından geliştirilen proje, Dogecoin ağında akıllı sözleşme lansmanlarının anahtarı olacak.

DOGE’de akıllı sözleşme geliştirme beklentisi, sahipleri arasında bir yükseliş hissi uyandırdı. Ayrıca analistler, DOGE ve SHIB meme coin’leri üzerinde yükseliş görüşüne sahipler. Buna göre meme coin’lerdeki bir ralli, tipik olarak altcoin sezonunun habercisi olur. Ek olarak destekçiler, mevcut döngüdeki iki meme coin için piyasanın riske açık duyarlılığını belirlediler. SHIB ve DOGE, sahiplerine çift haneli kazançlar sunduğundan, analistler onlar için uzun bir ralli öngördü. Bununla birlikte FXStreet analistleri, Shiba Inu için fiyat rallisinin ivme kaybettiğini söylüyor. Onlara göre, meme coin bir düzeltmenin eşiğinde hareket ediyor.

DOGE fiyatı nereye gidecek?

Dogecoin fiyatı hafta sonu kazançlarını düzleştirdi. Buna göre fiyat, 0,09 dolarlık kilit seviye etrafında temkinli davrandı. Ancak, Coinjournal’daki analistler, Dogecoin’de güçlü bir yükseliş momentumu belirlediler. Yükseliş senaryosu, 0,09 dolarlık direncin üzerinde bir kırılma ile destek buluyor. Dogecoin için ilk hedef 0.10 dolarda yer alıyor. Önde gelen bir kripto analisti ve tüccarı olan Mangyek0, Dogecoin fiyat tablosunda en iyi sinyali belirledi. Buna göre, bir gecede DOGE sahiplerine %6.3 kazanç sağladığı için meme coin bir kırılmaya daha yakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.