Rize-Artvin Havalimanı’na büyük talep!

Rize-Artvin havalimanı özelinde elde edilen datalara nazaran birinci hafta bölgeye uçak bileti aramaları yüzde 350 artış gösterdi.

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, şimdi bir hafta geçmesine karşın ilgiden şad olduklarını belirterek, ”Rize ve Artvin’e uçakla seyahat etmek isteyen yolcular, geçmişte Trabzon Havalimanı’na gitmek durumundaydı.

Fakat kelam konusu havalimanı, Rize merkezine 100 km, Artvin merkezine ise 226 kilometre uzaklıkta yer alıyordu. Artık açılan yeni Rize-Artvin Havalimanı ile bu aralıklar, Artvin Merkez’de 120 km, Rize Merkez’de ise 35 km uzaklığa inerek yolcuların vakit kaybını da en aza indirmiş oldu.” tabirlerini kullandı.

Bu projenin bölge halkı için ekonomik refah manasına geldiğini aktaran Enuygun Ticaret Yöneticisi Orkun Özkan, Rize’deki Pokut Yaylası’nın ve Artvin Karagöl’ün havaalanına yakın ve kesinlikle görülmesi gereken seyahat rotaları olduğunu ve her iki kentin de daha görülecek çok sayıda hoşluğa sahip olduğunu kaydetti.

Açıldığı birinci günden itibaren ağır ilgi gören ve ülkemizde deniz üzerine yapılmış ikinci havalimanı olma ayrıcalığına sahip Rize-Artvin Havalimanı, birinci hafta 8 bin 750 yolcuyu ağırladı.

Havalimanından hala günde üç defa İstanbul Havalimanı’na, bir sefer Ankara Havalimanı’na ve bir kere de Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiş-dönüş seferi yapılıyor. Lakin uçuş gerçekleştiren hava yollarının ve uçuş sayılarının artması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.