Nisa Bebek ve öldürülen 2,5 yaşındaki Kadir ile ilgili Bakan Yanık’tan açıklama!

Bakan Yanık, Ankara’nın Altındağ ilçesinde babası O.G’nin 2,5 yaşındaki oğlu Kadir.G’yi  döverek öldürdüğü savları hakkında yaptığı açıklamada “Çok üzgün olduğumu tabir etmem lazım. Babası yada ailedeki rastgele birisi tarafından öldürüldüğü savı bile bizim için gereğince sarsıcı argümandır. Kadir’le ilgili bize ihbar gelmiş. 28 Nisan’da arkadaşlarımız inceleme yapmışlar. Ancak her hangi bir bulgu yok. Baba meskende yok. Dede ve aile fertleriyle görüşüyorlar. Anne Ankara dışında. Arkadaşlarımız bununla yetinmiyor, babayı kuruma çağırıyor. Varsa da bir şiddet mevte götüren süreç sonrasında oluyor. Hiçbirşey yapılmadığı argümanı biraz haksız bir argüman olur. Kendi idari soruşturmamızla gereğini yaparız.” sözlerini kullandı.

NİSA BEBEĞİN SIHHATİ NASIL?

İstanbul’da Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın terkedilmiş halde bulduğu ve sütannelik yaptığı Nisa bebek ile ilgili de konuşan Bakan Yanık, “Yönlendirici olmak istemem. Kanaat paylaşmak yanlışsız olmaz ama şu ana kadar arkadaşlarımızın bir ihmali olduğu bulgusu yok. 0-6 ay ortası çocukların kusma reflekslerinde çokça karşılaşılan bir konu. 1 Nisan sabah saatlerinde arkadaşlarımızın bebek kamerasında. Kameradan tespit ettikten sonra müdahale ediyorlar çocuğun hareketlerinde değişiklikler var ve müdahale ediyorlar. Yatırma durumu kıymetlidir kuşkusuz. Bütün kamera manzaraları, beslenme saatleri kimler sorumlu, tıbbi müdahalenin nasıl yapıldığı sonraki hastane süreciyle ilgili bütün dataları topladık.

Tıbbi ve idari manada soruşturma yapılıyor. Nisa bebek hayati tehlikeyi atlattı sondayla besleniyor. Şükürler olsun ki hayati tehlikeyi atlattı. Şimdi daha nefes şeyi tam yerin gelmedi. Hekimler hastanede daha uzun müddet kalmasını gerçek bulmuyorlar enfeksiyon sebebiyle teneffüs aygıtını temin ettik bakanlık olarak onu hastane dışında onu özel bir bakıma alacağız. Takibini biz bakanlık olarak yapacağız. Şimdi kalıcı hasar olup olmadığın tespit etmedik bebek çok küçük olduğu için. Bu ilerleyen periyotta bebeğin hareketleriyle muhakkak oluyor.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.