Murat Yetkin: Sinan Oğan etkisinin ne kadarı gerçek ne kadarı kurmaca?

Gazeteci Murat Yetkin, “Gözler Sinan Oğan’ın kararına çevrildi ama bu kararın 28 Mayıs’ı Erdoğan ya da Kılıçdaroğlu’nun kazanması üzerindeki gerçek etkisi meçhul” diye yazdı. Yetkin, “28 Mayıs’taki İkinci Tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerindeki Oğan etkisinin ne kadar gerçek ne kadarı kurmaca; haydi kurmaca demeyelim, ne kadarı varsayım?” diye sordu. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Sinan Oğan görüşmesi için “İnşallah güzel şeyler olacağını sizler de göreceksiniz” dediğini hatırlatan Yetkin, yazısında şunları kaydetti:

“Artık yorumlar Sinan Oğan ile Ümit Özdağ’ın arasının açık olduğu ve Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği iddialarına dek ayrıntıya inmiş halde. Oğan’dan gelecek oy Kılıçdaroğlu’nu ihya etmeyebilir ama özellikle milliyetçi, genç seçmen üzerinde etkisi olabilir diye düşünülüyor Millet ittifakı çevrelerinde.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Oğan, İnce ve diğerleriyle pazalıklar konusunda Kılıçdaroğlu’na açık çek vermesi bunu gösteriyor. Gelecek lideri Ahmet Davutoğlu’nun ‘Kılıçdaroğlu isterse Cumhurbaşkanı Yardımcılığı adaylığımdan çekilirim’ demesi de öyle. Kimse olumsuz sonuç çıkarsa sorumlu gösterilmek istemiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir