Kızıl Fırtına lakaplı Hasan Mert Kızıl, Kick Boks Dünya Kupası’nda şampiyon oldu

Muratpaşa Belediyespor’un ‘Kızıl Fırtına’ lakaplı kick boks sportmeni Hasan Mert Kızıl, 12-15 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 7. Memleketler arası Kick Boks Dünya Kupası’nda ringe çıktı. Büyükler 94 kilogram light contact kategorisinde uğraş eden Kızıl, 3 maçı 3 nakavtla tamamlayarak Dünya Kupası şampiyonu oldu.

Muratpaşa’nın ‘Kızıl Fırtınası’ için belediyede merasim düzenlendi. Kupası ve madalyasıyla belediyeye gelen Kızıl’ı, Belediye Lideri Ümit Uysal karşıladı. İstanbul’da gelen Dünya Kupası şampiyonluğu konfetiler ve çiçeklerle kutlandı. Lider Uysal, “Hasan Mert Kızıl çok özel bir atlet. Yakından kendisini izleme, tanıma fırsatı buldum. İşine çok kıymet veren, günün her dakikasına farklı ihtimam gösteren harikulade disiplinli ve uzun saatler çalışan bir insan. Klasik müzik dinleyerek boks yapan bir insan. Bunun karşılığında da dünya şampiyonu olarak kentimize gurur yaşatıyor” diye konuştu.

Kızıl ise Lider Uysal’a kendisine olan inancı ve dayanağı hasebiyle teşekkür ederek, “En yeterli formda belediyemizi ve kulübümüzü temsil etmeye devam edeceğim” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.