İstanbul’da ‘Finansal İstikrar’ doruğu: Bakan Nebati başkanlık etti

Bakan Nebati, Twitter’dan “Finansal İstikrar Komitesi”nin 4. toplantısına ait paylaşımda bulundu.

Toplantıda, finansal sistem başta olmak üzere, global ve mahallî makroekonomik gelişmeler ile gelecek periyoda dair siyaset adımlarını ayrıntılıca ele aldıklarını bildiren Nebati, “Ülkemizin finansal sisteminin istikrarını korumak, iktisatta atılan adımların tesirlerini izlemek ve kıymetlendirmek emeliyle tüm paydaşlarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“GELECEK DEVİRDE ATILACAK SİYASET ADIMLARI İSTİŞARE EDİLDİ”

Öte yandan Bakanlıktan yapılan açıklamada, global ve mahallî seviyede enflasyonda görülen artışların ülke iktisadına tesirlerinin, Finansal İstikrar Komitesi üyelerinin tespitleri üzerinden değerlendirildiği aktarıldı.

Finansal istikrarın korunması ve enflasyonla gayret kapsamında, gelecek devirde atılması öngörülen siyaset adımlarının istişare edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Komite, ülkemiz finansal sisteminin istikrarını korumak, iktisatta atılan adımların tesirlerini izlemek ve pahalandırmak hedefiyle tüm paydaşları ile çalışmalarına devam edecek. Başka taraftan, enflasyon üzerindeki arz istikametli tesirler gelecek hafta yapılacak ‘Gıda ve Ziraî Eser Piyasaları İzleme ve Kıymetlendirme Komitesi’nde de pahalandırılacak, alınan kararlar acilen uygulamaya konulacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.