İsmail Saymaz- Cüneyt Özdemir… Hedefteler

Gazeteciler İsmail Saymaz ve Cüneyt Özdemir, iki yazarın hedefine girdi.

Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu, canlı yayında, Hablemitoğlu suikastının katil zanlısı Levent Göktaş’ın mektubunu yayınlayan Halk TV yazarı İsmail Saymaz’ı köşesine taşıdı.

Karahasanoğlu, “katil güzellemesi” ile suçladığı Saymaz için, “Cinayet zanlısının kendisini kahraman gibi gösteren mektubu yayınlanmaya devam ediliyor” dedi.

Ali Karahasanoğlu’nun yazısından bir kısım şöyle:

“Artık yeter..

Bu katilleri savunmaya kalkan, onların sözcülüğünü yapmaya kalkan, şantajlarını medya organları vasıtası ile yaymaya çalışan kim var ise..

Başlatın yargılamaları..

Terör örgütlerinin propagandalarına yıllar sonra değil, anında müdahale edin..

Ki, yeni cinayetler, yeni isyanlara kimse soyunmasın.. Cinayet sanıklarını, isyan çağrılarının organizatörlerinin avukatlığını, kimse yapmaya kalkmasın..”

“EMBEDDED CÜNEYT ÖZDEMİR”

Evrensel Gazetesi yazarı Erol Aral da köşe yazısında Cüneyt Özdemir’i hedef aldı.

“C.Ö’nün “Savaş muhabirliği”ni açıklar ve Irak Savaşı’ndan işgalci askeri kuvvetlere ‘iliştirilerek’** gazetecilik yapmasından gelir” diyen Aral, Özdemir’i şimdi de iktidara ‘embedded’ olmakla itham etti.

Erol Aral’ın yazısının bir kısmı şöyle:

“Ve Cüneyt Özdemir tam da (ve ne güzel ki) fark edildiği üzere, İktidarın kontak kuramadığı yeni nesille (“Z Kuşağı”) Saray’ın (seçim stratejisine hizmet gibi) çıkarları hesabına hemhal olmaya, onları yönlendirmeye çalışan ekibin bir aparatı…

Ve galiba diskuru:

– [AKP’ye] Kazanamıyorsan paralize et!.. Muhalefetin parçası olmasın!

Cüneyt Özdemir budur ve onun “embedded” (“iliştirilmiş” demek) geçmişi bugünkü karakterinin parçasıdır…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.