Hazal Kaya’dan Songül Öden’e destek

Songül Öden, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programında “Gümüş” dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un yanına yakıştırılmadığını ve “Kıvanç’ın karşısına bunu mu koymuşlar” şeklinde eleştiriler aldığını açıkladı. Öden’in psikolojik baskı gördüğünü açıklamasının ardından oyuncu Hazal Kaya’dan Öden’e destek geldi.

Yıllar önce “Adını Feriha Koydum” adlı dizide rol arkadaşı Çağatay Ulusoy ile aralarındaki boy farkını kapatmak için çekimlerde takozun üstüne çıkmasıyla gündeme gelen Hazal Kaya, “Hepimize tuhaf yorumlar geliyor. Böyle iyi oyuncularla oynadığımız için şanslı olduğumuzu söylüyorlar, bunları hepimize yapıyorlar ama artık ciddiye almıyoruz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Songül Öden, YouTube’da yayınlanan ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programına konuk oldu. Oyuncu, sunucu İbrahim Selim’in “TV’de ilk yer aldığın ve ortalığı yıkan proje ‘Gümüş’. Başlarken bu kadar konuşulacağını biliyor muydun?” sorusuna, “Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan yeni mezun olmuştum. Okulu birincilikle bitirmiştim, çok idealistim ve derdim tiyatro yapmaktı. Beni seçtiler, hiçbir şey bilmiyordum. Karşımda Kıvanç ile oynuyordum. Dünya yakışıklısı bir adam. O zaman eleştiriyi de bilmiyorum, eleştiri ile hakaretin karıştırıldığını da bilmiyorum. ‘Ya Kıvanç’ın karşısına bunu mu koymuşlar?’ diyorlardı. İnsanlar çok acımasız” diyerek yanıt verdi.

Oyuncu sözlerine, “Türkiye’de eleştirinin ne olduğunu bilmeyen insanlar var. Eleştiri gerçekten bir sanat, eleştirmenlik de bir meslek. Bir şeyi ya çok övmek ya da mahvetmek, yok etmek, varlığını ortadan silmek üzerine bir sistem var. Çok mutluyum, takdir gören bir oyuncuyum ama sadece bana değil, başka birine de yapıldığında utanç duyuyorum” diye devam etti.

Eleştiri adı altında hakaret edildiğini belirten Öden, “Eskiden bunu anlayamazdım, çok üzülürdüm. Şimdi ise hiç üzülmüyorum. ‘Dökülecek ne kadar çöpü varmış ki, çöp öğütücüsü olarak hırsını buradan alıyor’ diyorum. Onun kendisiyle ilgili olduğunu biliyorum. Şimdi bunlara daha çok uyandım, umurumda değil. O zaman hiçbir şey bilmeden senin dünyanda bir psikoloğun karşısına geçip, konuşma konusuydu. Şimdi kimse kusura bakmasın umurumda değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.