HAVELSAN ile Kamu İhale Kurumu anlaştı: Kamu ihaleleri uzaktan yapılabilecek

Türk savunma endüstrisi bünyesinde yazılım tabanlı tahliller geliştiren HAVELSAN ile Kamu İhale Kurumu ortasında mukavele imzalandı. Buna nazaran, kamu ihale süreçlerinde HAVELSAN Diyalog, Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) ile ilgili süreçlerde ise HAVELSAN Drive eserleri kullanılacak.

İş birliği sayesinde Kamu İhale Kurumu, çevrim içi ihale süreçlerini HAVELSAN Diyalog üzerinden yürütecek. İhaleler, manzaralı görüşme yoluyla gerçekleştirilebilecek ve bu yeni süreç Kurumun ihale süreçlerine sürat katacak.

EKAP için de HAVELSAN’ın bir öteki ulusal eseri HAVELSAN Drive devreye girecek. Kamu İhale Kurumunun tüm elektronik ihale dokümanları, HAVELSAN Drive üzerinden inançlı biçimde depolanacak.

HAVELSAN Milletlerarası İş Geliştirme ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Şevket Ünal, bahse ait değerlendirmesinde, “Yerli ve ulusal imkanlarla üretilen inançlı belge depolama ve paylaşım platformu HAVELSAN Drive ile yüksek kalitede manzaralı ve sesli görüşme imkanı sağlayan, inançlı ve yerli görüntü konferans sistemi HAVELSAN Diyalog, Kamu İhale Kurumu tarafından kullanılmaya başlandı. Güzel olsun.” tabirlerini kullandı.

KRİTİK KURUMLAR TARAFINDAN TERCİH EDİLDİ

HAVELSAN Diyalog, kullanıcı kurumların kendi sunucularında çalışacak mimaride geliştirildiği için bilhassa uzaktan çalışma şartlarında yüksek güvenlik sağlıyor.

Mobil uyumlu web orta yüzü sayesinde iOS ve Android telefonlarda da rahatlıkla kullanılabilen HAVELSAN Diyalog, uçtan uca şifreleme, ekran paylaşımı, inançlı sesli görüşme, inançlı görüntü konferans, inançlı iletileşme, HD ve 4K imaj dayanağı ve adaptif manzara kalitesi ayarlama üzere imkanları da sunuyor.

Kullanımı için hiçbir uygulama yükleme muhtaçlığı gerektirmeyen HAVELSAN Diyalog ile ekstra donanım olmadan da yüksek kaliteli görüşme yapılabiliyor.

HAVELSAN Diyalog, hali hazırda Ulusal Savunma Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Sayıştay üzere kurumlarda kullanılıyor. HAVELSAN Diyalog’dan, geçen yıl gerçekleştirilen NATO Deniz Güvenliği Tatbikatı’nda da yararlanılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.