Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı, yaklaşık iki haftadır potansiyel bir çöküşü geciktiriyor. Başarısız boğalar ve rahatsız edici makroekonomik koşullar, aşağı yönde baskıları güçlendirdi. Teknik analizlere göre, en karamsar Bitcoin tahmini, fiyatın 22.139 dolara düşüğü %10’luk düzeltme olacak.

Bitcoin fiyatı 27.000 dolar üzerinde konsolide oluyor

BTC fiyatı dün 26.555 dolardaki kritik destek seviyesinin altında belirleyici bir günlük mum çubuğu üretti. Ayılar bu saatlerde boğaların tüm gücünü emiyordu. Teknik analist Akash Girimath, bu seviyesinin kırılması durumunda 23.052 dolara %13’lük bir düzeltme görüyor. Bununla birlikte boğalar, satışları durdurmak için 25.175 dolarda etken davranabilirler.

En kötü senaryoda, Bitcoin fiyatı çift haneli düşüşle 22.139 doları tekrar ziyaret edecek. Bu durum, Bitcoin fiyatında %5,30’luk düşüş öneriyor. Ancak daha kötümser senaryo, satışın %16,60’a kadar uzayabileceğini ortaya koyuyor.

Öte yandan BTC, 28.051 dolarlık direnci bir destek tabanına çevirmeyi başarırsa, düşüş görünümü geçersiz kalacak. 30.287 dolarlık kesin bir dönüş, Bitcoin fiyatı için yükseliş görünümünün başlangıcına işaret edecek. Böyle bir durumda BTC, 2023 rallisine devam edebilir. Teknik analizlere göre boğaların sıradaki hedefleri 35.260 ve 41.273 dolar bölgesinde.

CryptoKid’in Bitcoin tahmini: %20 düşüş beklediğini paylaştı

Bitcoin bu hafta haftalık grafiğinde hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) indikatöründe düşüş eğilimi oluşturdu. Kripto analiste CryptoKid’e göre bu, öncü kripto para biriminde %19’a varan bir fiyat düşüşüne yol açabilir.

Analist ayrıca, MACD düşüş sinyalini kullanarak Bitcoin için kısa bir salınım pozisyonu açtığını doğruladı. MACD sinyalinin yanı sıra CryptoKid, Bitcoin grafiğindeki baş ve omuz formasyonuna dikkat çekti. Videoda, önemli düşüş eğilimleriyle baş ve omuz modelinin hala gelişmekte olduğunu gösteren bir grafik paylaştı. CryptoKid özellikle, bu kalıbı yerine getirmenin Bitcoin fiyatının mevcut seviyeden düşeceği anlamına geleceğini söylüyor.

Bu arada, sinyallere rağmen CryptoKid, Bitcoin’deki düşüş eğiliminin gerçekleştiğini doğrulamak için henüz çok erken olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, fiyatın hala 200 hareketli ortalamanın üzerinde olduğunu ve Bitcoin’in fiyatı için güçlü desteği temsil ettiğini gözlemledi. Analiste göre fiyat 200 hareketli ortalamadan sıçrarsa trend tamamen değişecek.

CryptoKid, hareketli ortalamadan bir sıçramanın çift tepe oluşumuna yol açabileceğini de söyledi. Bununla birlikte, bu noktada short pozisyonundaki kaybı durdurmanın tetikleneceğini kaydetti. Durum böyle olursa, trendin tersine dönebileceğini ve potansiyel olarak long pozisyona girebileceğini açıkladı.

Kısa vadede yükseliş bekliyor

Haftalık zaman dilimindeki düşüş sinyallerine rağmen CryptoKid, daha kısa zaman dilimlerinde yükseliş potansiyelinin varlığını kabul etti. “Trend içinde trend” olarak tanımladığı şeyle, kullanıcıların long pozisyon alabileceğini söylüyor. Buradan önemli bir kâr için belirtilen dirence doğru hareket edebilirler.

ABD borç tavanını yükseltiyor

Bitcoin fiyatı bu sabah erken saatlerde onaylanan ABD borç tavanı anlaşmasıyla yükselişe geçti. Kriptokoin.com olarak Başkan Joe Biden’in açıklamalarına bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir