Gözler Onda: Bu Altcoin İndirimli Fiyatla İşlem Görüyor!

Litecoin bu yıl şimdiye kadar yaklaşık %31’lik bir yükseliş gösterdi, ancak onchain veriler LTC’nin hala indirimli fiyatlardan işlem gördüğünü ortaya koyuyor. Peki, popüler altcoin LTC için sıradaki fiyat seviyeleri neler? İşte detaylar…

Uzmanlar açıkladı: Popüler altcoin Litecoin’in fiyatı bir alım fırsatı mı?

Bir onchain metriği, piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi olan Litecoin’in (LTC) indirimli fiyatlardan işlem gördüğünü gösteriyor. Litecoin’in piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) Z-skoru anlık olarak negatifti. Analiz firması Glassnode’a göre sıfırın altında bir skor, kripto paranın gerçeğe uygun değerine kıyasla değerinin düşük olduğunu gösteriyor. Bununla beraber MVRV Z-skoru, piyasa değerinin gerçekleşen değerden kaç standart sapma kadar farklı olduğunu gösterir. Tarihsel olarak, sekizin üzerindeki Z-skorları aşırı değerlenmeye ve boğa piyasası zirvelerine işaret ederken, negatif değerler düşük değerlenmeye ve piyasa diplerine işaret etmiştir.

Grafik, Z-skorunun geçen yılın Temmuz ayından bu yana sürekli olarak negatif olduğunu gösteriyor. Bu yeni bir durum değil. Gösterge geçmişte birkaç kez sıfırın altında konsolide olmuş ve sonunda büyük boğa koşularının yolunu açtı. Tarih bir rehber ise, en az direnç gösteren yol daha yüksek tarafta görünüyor. Bununla birlikte, Altcoin Litecoin ve kripto piyasası, likidite sıkılaştırması ve küresel ekonominin durumu gibi olumsuz makroekonomik gelişmelere karşı savunmasız kalmaya devam ediyor. Anlık olarak LTC 92 dolardan el değiştiriyor ve bu da yıl için yaklaşık %31’lik bir kazancı temsil ediyor. Verilere göre bu hafta LTC, en yüksek 95 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Anlık olarak uzmanlara göre LTC fiyatı, olması gereken fiyattan indirimli seviyelerde işlem görüyor.

Litecoin, Bitcoin alternatiflerinin önüne geçti

Litecoin fiyatı son dört gün içinde %17,29’luk bir artış kaydederek bu hafta büyüme açısından birçok altcoinin üzerine çıktı. Bununla birlikte, LTC, uzun bir süre boyunca “Bitcoin alternatiflerinin” çoğunun üzerinde yükseldi. Öte yandan LTC, son 12 ayda BTC’nin en büyük ikamelerinden bazılarından daha iyi performans gösterdi.

Mayıs 2022’den bu yana Litecoin’in fiyatındaki artış Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Monero gibi diğer bazı tanınmış kripto para birimlerini geride bırakmasını sağladı. Yalnızca Bitcoin’in kodundan inşa edilen Litecoin olağanüstü bir performans gösterdi ve göstermeye de devam ediyor.

Popüler altcoin LTC fiyatı potansiyel olarak yukarı yönlü sıçrama yapabilir

Anlık olarak altcoin LTC, LTC-20 nedeniyle kripto yatırımcıları arasında ilgi görüyor. Ağın bu Ağustos ayında yarıya inmesi beklendiğinden bu ivme muhtemelen devam edecek. Bu konudaki beklenti, on chain adreslerin 1 milyondan fazla artarak toplamda 8,26 milyona ulaşmasına neden oldu.

Ancak bu yatırımcılar yalnızca ağa katılmakla kalmıyor, aynı zamanda halving öncesinde kâr elde etmek için mümkün olduğunca çok LTC topluyor. Cüzdanlarında 10.000 LTC ila 100.000 LTC bakiyesi olan yatırımcılar, ay başından bu yana 91 milyon dolardan fazla değere sahip bir milyondan fazla LTC tokenı biriktirdi. Bu durum, yatırımcıların satış yapmaya ve kâr elde etmeye başlaması biraz zaman alacağından, fiyatın potansiyel olarak yukarı yönlü olduğunun bir göstergesidir.

Ayrıca, altcoin Litecoin fiyatının Bitcoin ile azalan korelasyonundan faydalanması bekleniyor. Bir hafta önce 0,83 olan korelasyon şu anda 0,73 seviyesinde. Bitcoin fiyatı şu anda 27.000 doların altında işlem gördüğü için bu durum Litecoin fiyatının lehine olacak.

İleriye dönük olarak uzmanlar, Litecoin fiyatının 100 doları aşmayı hedeflediği için yükselmeye devam etmesi ve potansiyel olarak 102 doların üzerinde yeni 2023 zirvelerini işaretlemesini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir