Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut: ‘Elimizdeki takım kâfi değil’

Süper Lig gruplarından Gaziantep FK’nin teknik yöneticisi Erol Bulut, transferde hızlanmaları gerektiğini söyledi.

Yeni dönem hazırlıklarını Düzce’de sürdüren kırmızı-siyahlı takımın teknik yöneticisi, kulüp televizyonuna açıklamada bulundu.

Hazırlıklara 19 Haziran’da Gaziantep’te başladıklarını ve Bolu’da devam ettiklerini belirten Bulut, bu müddette taktiksel çalışmalar yapıp, birtakım hazırlık maçları oynadıklarını aktardı.

Yeni döneme yeni sistemle gireceklerini kaydeden Bulut, “Hazırlık maçlarına baktığımızda bizi mutlu eden durumlar oldu. Hem genç futbolcular hem de yeni gelen arkadaşlarımız olsun… 4-2-3-1 yahut 4-3-3 sistemi üzerinden oyunlarımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Futbolcular alanda olumlu işler yaptı” dedi.

“ELİMİZDEKİ TAKIM KÂFİ DEĞİL”

İdeal takıma şimdi ulaşmadıklarını söz eden Erol Bulut, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Transfer yaptık ancak kâfi değiliz. Almamız gereken bir kaç oyuncu daha var. Sportif yöneticimiz ve transfer komitesi yöneticilerimiz çalışıyor. Transfer istediğim mevkileri yöneticimize, sportif yöneticimize açıkladım. Bunların ayrıntılarını ben konuşmuyorum, sportif yöneticim yahut yöneticiler ilgileniyor. Ben yalnızca istediğim mevkileri kendilerine ilettim. Geri kalan işleri transfer komitesinin gerçekleştirmesi gerekiyor. Bugün prestijiyle biraz yavaş gittiğimizi söyledim. Biraz daha süratli hareket etmemiz gerekiyor. Elimizdeki takım kâfi değil. Evet maçlarımıza baktığımızda uygun oynuyoruz ancak lig için bu kâfi değil. Kalitemizi arttırmamız gerekiyor. İnşallah en kısa vakitte gerçekleşir.”

Bulut, geçen dönem kadronun iç alanda yeterli performans gösterdiğini lakin deplasmanda ligin en makus gruplarından biri olduğunu hatırlattı.

Yeni dönemde bunu değiştirmek istediklerini lisana getiren kırmızılı-siyahlı kadronun teknik yöneticisi, “Geçen sene konutumuzda oynadığımız maçlarda hoş bir imaj çizdik. İç alanda ligi birinci 3 içinde bitirdik. Maalesef deplasmanda o manzarayı veremedik. Deplasmanda çok sefer yeterli maç oynadık, çok fazla duruma girdik lakin maalesef değerlendiremedik. Gerçekten ya yenilgi ya da beraberlikle bitti. İnşallah bu sene Sivasspor deplasmanında yapacağımız birinci maçta o imgeyi değiştireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“HEDEFLEDİĞİMİZ BİR YER MAALESEF SÖYLEYEMEYECEĞİM”

Geçen dönem yapılan birçok transfere kendisinin onay verdiğini lakin kimilerinden istediği performansı alamadığından yakınan Bulut, “İyi başladılar fakat sonra pandemi ve sakatlıklar yaşandı. Geri dönüşler güzel olmadı. Bugün prestijiyle bitireceğimiz yahut hedeflediğimiz bir yer maalesef söyleyemeyeceğim. Zira elimdeki takım ne kadar kaliteli olsa da üzerine koymamız gerekiyor. Önümüzde 3 haftamız kaldı ve yol almamız gerekiyor. Bugüne baktığımızda maalesef o yolu alamadık” diye konuştu.

Bulut, taraftarların iç saha ve deplasmanda takviyesine her vakit muhtaçlık duyduklarını kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.