Gazeteci Latif Şimşek’i darbeden şüphelinin 5 yıl 4 aya kadar mahpusu istendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanan Gündeme Dairprogramında konuk olan gazeteci Latif Şimşek ve milletvekili Cemal Enginyurt’un ortasında tartışma yaşandığı, öteki konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada Emrah Topal’ın Latif Şimşek’i yumruk ve tokat atmak suretiyle darbettiği belirtildi.

Şüpheli Topal’ın, Latif Şimşek’e sinkaflı küfür de ettiği belirtilen iddianamede, olay anına ilişkin kamera imajlarına nazaran şüphelinin şikayetçiyi ensesinden kendisine yanlışsız çekerek, sağ eliyle yumruk attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya devam etmek istediği, fakat öbür şahısların ortaya girdikleri kaydedildi.

Adli Tıp raporunu gönderdi

Adli Tıp raporunda şikayetçinin olay nedeniyle meydana gelen yaralanmasının kolay tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu söz edildi.

“Öfkeme yenik düştüm”

Şüpheli Emrah Topal’ın tabirinde, olay anında çok tahrik edildiği ve öfkesine yenik düştüğü için şikayetçiye fiziki müdahalede bulunduğunu söylediğine yer verildi.

5 yıl 4 aya kadar mahpusu istendi

Taraflar ortasında uzlaşma sağlanamaması üzerine kuşkulu Emrah Topal hakkında Basit Yaralama, Hakaret ve Tehdit kabahatlerinden 1 yıl 1 aydan 5 yıl 4 aya kadar mahpus istemiyle iddianame düzenlendi.

DHA’nın haberine nazaran, kuşkulu önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.