Galatasaray Lideri Dursun Özbek’ten transfer açıklaması

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulübün Küçükçekmece’deki tesislerine ziyarette bulunurken, transfer gündemine ait açıklamalar yaptı. Küçükçekmece’deki tesislerin hiç yenilenmediğini ve bu sorunun halledileceğini söyleyen Özbek, Kemerburgaz’daki planlarını da anlattı.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Küçükçekmece’de bulunan kürek şubesi tesislerinde incelemelerde bulundu. Lider Özbek incelemelerden sonra basın mensuplarına konuştu.

Özbek, transferlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Çalışmalar titizlikle ve Galatasaray’ın maddi haklarının son derece korunarak yapılan şeyler. Onun için hiç kaygı etmesinler. En yarışmacı, en güzel grubu kuracağız” dedi.

Bir spor kulübü olduklarını hatırlatan Dursun Özbek, şu sözleri kullandı:

“MAALESEF TESİSLER GÜNCELLENMEMİŞ”

“Spor kulübünün muvaffakiyetleri, tesislerinin hangi düzeyde olduğuna son derece bağlı bir konu. Maalesef Galatasaray Spor Kulübü’ndeki tesisler bundan 30-40 sene önce yapılmış. Bugüne kadar da güncellenmemiş tesisler. Biz şayet sporda hem profesyonel futbolda hem de amatör şubelerde muvaffakiyet istiyorsak evvel tesislerimizi elden geçirmemiz lazım. Bu manada Galatasaray Adası ile başladık. Adanın durumu aşikardı. Bugün adayı kullanabilir vaziyete getirdik. Orada deniz küreği ve yüzme sporunu icra edeceğiz. Zira Galatasaray Adası, geçmişten beri atletler yetiştirmiş bir yerdi. Tekrar tıpkı biçimde getireceğiz ve toplumsal tesis olarak Galatasaray Spor Kulübü genel şura üyelerinin ve konuklarının kullanacağı bir alan haline gelecek.”

“DİĞER TESİSLEŞME ALANI KEMERBURGAZ”

“Büyük ölçüde tamamladık. Önümüzdeki günlerde de konuk kabul etmeye başlayacağız. Küçükçekmece’deki kürek tesislerimizin yenilenmesi lazım. Kullanılabilecek kısımlar da var lakin elden geçmesi gereken kısımlar var. Hiç vakit kaybetmeden buraya da başlayacağız. Öbür bir tesisleşme alanımız Kemerburgaz’daki toprağımız. Bilhassa futbol kadrosunun ve altyapının kamp yapacağı, idman yapacağı bölge olarak Galatasaray Spor Kulübü’ne ilişkin. Orada da saha düzenlemesi olarak icraata başladık. Projelerimiz bitmek üzere. Proje çerçevesinde önümüzdeki günlerde orada daha ağır bir faaliyete geçeceğiz.”

“VERDİĞİMİZ KELAMLARI YERİNE GETİRİYORUZ”

“Spor kulübünün olmazsa olmazı tesisleridir. Bu tesisleri şimdiki hale getirmek ve spor yapan bireylerin çok daha rahat ve keyifli idman yapabileceği alan haline getirmek üzere idare şurası arkadaşlarımla birlikte çalışıyorum. Bu mevzuda da genel şura üyelerinden, bütün Galatasaraylılardan, taraftarlarımızdan da dayanak bekliyoruz. Hem yarışlarda bizi desteklemelerini bekliyoruz, genel heyet üyelerinin bir arada hareket edebileceğimiz, bu projeleri realize etmek için onların takviyesine gereksinimimiz var. Ne yapacağımızı onlara anlatıyoruz. Seçimden önce verdiğimiz kelamları bir bir yerine getiriyoruz.”

“KÜSKÜNLÜKLER ORTADAN KALKMALI”

“Bu ay sonundaki genel heyet çok değerli. Galatasaray’ın önümüzdeki 25 yılını projelendiren bir genel şura. Buraya iştirakin yüksek olmasını istiyorum. Bütün genel heyet üyelerini buraya katılmaya davet ediyorum. Zira buradaki herkes görüşünü söyleyecek. Biz de görüşümüzü anlatacağız. Buradan bir birlikteliğin çıkması lazım. Artık küskünlüklerin ortadan kalkması, beraberliğin daha kuvvetli hale gelmesi için çalışmalarımız var. Bu genel, bunu da sağlayacaktır diye düşünüyorum.”

“TRANSFERLERİN BİR KISMINI YAPTIK”

“Futbol ekibinde yeni transferlerimiz var. Bir kısmını yaptık, bir kısmını da şu anda çalışıyoruz. Taraftarlarımızdan sabır diliyorum. Zira bu profesyonel bir operasyon. Buradaki çalışmalar titizlikle ve Galatasaray’ın maddi haklarının son derece korunarak yapılan şeyler. Onun için hiç telaş etmesinler. En yarışmacı, en güzel ekibi kuracağız. Başka amatör sporlarımızda da tıpkı şeyi takip ediyoruz. Bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılı. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağanı olan Cumhuriyet’te de en üst düzeyde başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Esasen genel heyet üyelerine o denli de bir kelamım vardı. Bu mevzuda hiç telaş etmesinler.”

Son olarak bu akşam Kasımpaşa ile Nef Stadyumu’nda oynayacakları hazırlık maçı için ise Lider Özbek, “Taraftarlarımız bu maça büyük ilgi etti. İnşallah da hoş bir sonuç alacağız. Grubumuzu da birinci sefer İstanbul’da seyretmiş olacağız” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.