Fenerbahçe’den Beşiktaş’a ‘vergi’ göndermesi! ‘Yalvardık, yakardık’ demişti…

Fenerbahçe Lider Vekili Erol Bilecik, Olağan Mali Genel Kurul’da yaptığı açıklamada Beşiktaş’ta tekrar başkanlığa seçilen Ahmet Parıltı Çebi’ye göndermede bulundu.

Fenerbahçe Kulübü’nün 2021 yılı Olağan Mali Genel Kurulu’nda konuşma yapan Fenerbahçe Lider Vekili Erol Bilecik, Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’ye vergi ödemeleri konusunda gönderme yaptı.

Beşiktaş’ta tekrar başkanlığa seçilen Ahmet Parıltı Çebi’nin “200 milyonluk vergi borçlarını, 16 milyon liraya indirdik. Ankara’ya git gel… Yalvardık, yakardık” formundaki kelamlarına karşılık Fenerbahçe Lider Vekili Erol Bilecik şu göndermede bulundu:

“Birçok kulüp yöneticisi bu bahislerde vakit zaman kendilerini ilgilendiren farklı telaffuzlarda bulunuyorlar. Ben de memnuniyetle şunu paylaşmak istiyorum. 2021 yılı toplamında 169 milyon lira vergi ödememizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Fenerbahçe SK olarak tüm iştiraklarimizle devletimize spor kulüpleri içerisinde ya en yüksek, ya da onlardan biri olabilecek vergi meblağını bir kulüp olarak ödemekten çok büyük gurur duyuyoruz. Bu yükümlülüğü yerine getirirken devletimizden ne bir indirim, ne farklı bir talebimiz olmamıştır.”

AHMET IŞIK ÇEBİ NE DEMİŞTİ?

Ahmet Parıltı Çebi, Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda vergi borçları ile ilgili şunları söylemişti:

“Yürüyen borçların içinden sildirdiğimiz yaklaşık 6-7 milyon Euro civarı indirim aldık. Vergi konusunda sırtımızda olan 200 milyonluk yükün çabucak hemen büyük bir kısmından kurtulmak için verdiğimiz gayretin Beşiktaş’a ne kadar yararlı olduğunu görüyoruz. Yıllardan beri sorun olarak topluluğun daima konuştuğu, Yıldırım Demirören’in alacağıyla ilgili de uzlaşma sağlandı.

Vergiden 200 milyon, bize hizmet verenlerden silinen 100 milyon, bağış yapanlardan 100 milyon, Yıldırım Demirören’in silinen alacağını alt alta koyduğunuzda 500-600 milyon TL yapıyor.

200 milyonluk vergi borçlarını, 16 milyon liraya indirdik. Ankara’ya git gel… Yalvardık, yakardık. Allah yapanlardan da razı olsun. Başkalarına de yapıldı fakat bizi gerçekten sevdiler ve gereğini de yaptılar: Ayrıyeten uzun vadeli sportmen kontratları yapılmadı. Bir evvelki periyotta imzalanan kontratlarla verilen gayretlere bakınca da başarılı olduğumuzu söylemek istiyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.