Eski Beyaz Saray Sözcüsü Psaki’nin yeni adresi muhakkak oldu

Beyaz Saray sözcülüğü vazifesinden 13 Mayıs’ta ayrılan Jen Psaki, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu son baharda harikulade MSNBC ailesine katılacak olmaktan ötürü çok heyecanlıyım. Gerçekleri ortaya çıkarmak ve bu ülkenin insanları için en kıymetli olan hususları derinlemesine incelemek hiç bu kadar değerli olmamıştı” tabirini kullandı.

MSNBC’den yapılan yazılı açıklamada da Psaki’nin MSNBC Yayın Kümesine bağlı birçok kanaldaki siyasi içeriklerde yorumcu olarak yer alacağını ve bir programın sunuculuğunu yapacağını duyurdu.

MSNBC Lideri Rashida Jones da yaptığı açıklamada, “Psaki’nin hükümetteki ve seçim kampanyalarındaki geniş tecrübesi ve Beyaz Saray ile Washington’a yönelik perspektifi MSNBC’yi farklı bir yere getirecektir.” yorumunda bulundu.

PSAKİ’NİN GEÇİŞ SÜRECİ ETİK TARTIŞMALARINA YOL AÇTI

ABD’nin eski lideri Barack Obama periyodunda Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü yapan Psaki, Biden’ın başkanlık koltuğuna oturduğu 20 Ocak 2021’den itibaren Beyaz Saray Sözcülüğü yapıyordu.

Psaki, 13 Mayıs’ta vazifesini yardımcısı Karine Jean-Pierre’ye devrederek, Beyaz Saray’dan ayrılmıştı.

Öte yandan Psaki’nin hala vazifedeyken birçok kanal ile görüşmeler yapması ise etik tartışmalarına yol açmıştı.

Beyaz Saray Sözcüsü olarak yıllık yaklaşık 180 bin dolar civarında maaş alan Psaki’nin MSNBC’den yılda yaklaşık 1,5 milyon dolar maaş alacağı sav edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.