Erbakan: Tekrar Refah iktidarında işsizlik ve fakirlik sorunu kalmayacak

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partisinin vilayet kongresine katılmak üzere Sivas’a geldi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye parti idaresi, kongre delegeleri ve çok sayıda partili katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde başlayan programda konuşan Genel Lider Fatih Erbakan, işsizlik ve fakirlikle uğraş edeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Yeniden Refah iktidarında işsizlik ve fakirlik diye bir sorun kalmayacak. Biz bunlar üzere sadaka dağıtmak için, ekmek kuponu dağıtmak için, yoksula yardım etmek için değil. Biz bu ülkede fakirliği ortadan kaldırmak için geliyoruz. İsrafın her türlüsüne son vereceğiz. İsraftan, talandan, vurgundan ateşten kaçar üzere kaçacağız. Gelir gelmez bütün bakanlıklara, belediyelere, kamu kurumlarına Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’de dahil olmak üzere ‘rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını asacağız. Bizim devrimizde devletten birden fazla maaş alan bir tane bürokrat kalmayacak. Gelir gelmez milyonluk makam araçları ve makam odalarına son vereceğiz. Paylaşımlı adaleti temsil edeceğiz.”‘MİLLETİMİZE ULUSAL GÖRÜŞ KELAMI VERİYORUZ’

İktidar olmaları halinde eğitim sistemi ve müfredatı baştan aşağı yenileyeceklerini söyleyen Erbakan, “Kaliteli jenerasyonlar yetiştiren, kaliteli eğitim sistemi getirilecek. Hem kişisel kalitesi hem de ahlakı ve manevi kalitesi yüksek kuşaklar getirilecek. İmam hatip liselerimizin iktidarımızda taşıdığı manayla uyumlu hale getirilecek. Sıhhat Bakanlığı, Dünya Sıhhat Örgütü’nün tasallutundan kurtarılacak. Tarım Bakanlığı Bill Gates Vakfı’ndan kurtarılacak. Ulusal savunma ulusal eğitim ulusal olacak. Tarım ve Sıhhat Bakanlığı yerli ve ulusal bakanlıklar olacak. Bütün bu adımlara atmaya dair Tekrar Refah Partisi olarak daima bir ağızdan milletimize ulusal görüş kelamı veriyoruz. Adalet, refah, huzur, barış ve insan haklarına lakin ve lakin ulusal görüşle ulaşılır ulusal görüş de fakat ve fakat Tekrar Refah ile gelir. Refah gelecek zulmü bitecek. Refah gelecek yüzler gülecek” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.