Dolar 21 Euro 24’e fırlıyor! Her varsayımı tutan İslam Memiş tarihi verdi

Dolar ve Euro istikrarı 20 yıl sonra eşitlenirken 14 Temmuz 2021 Perşembe günü yükselişle başlayan dolar Euro’yu geçmişti. Elinde Euro ve dolar tutanlar ise piyasalarda yaşanacak olan gidişatı araştırmaya başladı. Youtube kanalından piyasa tahlili yapan İslam Memiş, “Doların 21 Euro 24 olacak” diyerek kritik tarihi verdi.

DOLAR YERİNE STERLİN EURO ÖNERDİ

Yaptığı piyasa değerlendirmesinde Varlıklarınıza sahip çıkın ihtarında bulunan İslam Memiş, bilhassa yaz aylarında enflasyonla birlikte dolarında yükseleceğini, dengelenen Dolar/Euro paritesinin de yıl sonunda bozulacağını ima eden bir açıklama yaptı. Dolar yerine Euro Sterlin alınmasını öneren Memiş, “Israrla döviz alacaksan euro ve sterlin daha ucuz. Biraz daha orta uzun vadeye baktığımızda yıl sonunda yeni rekorlar bekliyorum, burada sürpriz yok.” diye konuştu.

“DOLAR 21 EURO 24 OLURSA SÜRPRİZ OLMAZ”

Verdiği rakamsal kıymetler için yatırımcıya ‘Göz önünde bulundurun’ diyen Memiş, “20, 21 lira aralığında bir dolar kuru benim için sürpriz olmaz. Bilhassa paritelerdeki toparlanmayla birlikte 23-24 lira düzeyindeki bir euro kuru benim için şaşırtan olmaz.” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.