Devlet takımları parayla mı satıldı?

KPSS imtihanında torpil tezleri yetmezmiş üzere imtihana ‘para’ şaibesi de karıştı. Tezleri araştıran CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, imtihana giren bir vatandaştan 100 bin lira istendiğini açıkladı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın imtihanında, Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı (KPSS) puanı yüksek olan adaylar mülakatta elendi, 1’inci 175’inci yapıldı, 172’nci sıradaki aday ise 1. sıraya yükseltilip işe alındı. Torpil savları yetmezmiş üzere imtihana ‘para’ şaibesi de karıştı. Tezleri araştıran CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, imtihana giren bir vatandaştan 100 bin lira istendiğini açıkladı.

‘TORPİL ARAŞTIRILSIN…’

Vatandaşın, “Benden 100 bin istendi. Bunu yapan aile toplumsal hizmetlerin vilayet müdürleriydi” diye yazdığı bildirinin manzarasını paylaştı. Şevkin, “Bakanlık bu tezlere karşılık vermek zorunda.  Gençlerin hakkını yiyenler ortaya çıkmalı” deyip mevzuyu soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. Şevkin, önergesinde 2 Mart-12 Nisan tarihleri ortasındaki işçi alımı mülakat imtihanlarında liyakatin dikkate alınmadığını savunarak, “Mülakatlara çağrılan birtakım adayların oluşturduğu Telegram kümelerinde, torpil ve para döndüğüne dair önemli argümanlar bulunmaktadır. KPSS puanları düşük olmasına karşın yüksek mülakat puanları alanlar araştırılmalıdır” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.