Derya Balta Enkazdan Kurtarılmasının Ardından Kocaman Kucak Açtığı Hilal ile Videosunu Paylaştı

6 Şubat Kahramanmaraş depremi birçok kenti moloz yığınına çevirmiş ve on binlerce kişinin hayatına mal olmuştu. 2.2 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler yüzünden yıkılan binaların altında kalan isimlerden biri de minik Hilal’di. Galatasaray’ın eski yıldızı Hakan Balta ve eşi Derya Balta, depremden 90 saat sonra Hatay’daki enkazdan kolu kesilerek kurtarılan Hilal’i bağrına bastı adeta. Minik mucizenin durumu hakkında sıkça paylaşım yapan Derya Balta, Hilal ile bir videosunu paylaştı. ‘Sırada el ele koşmak var’ diyen Balta’nın paylaşımı yüreklerimizi sıcacık yaptı.

6 Şubat Pazartesi tarihinde tüm Türkiye kapkara bir güne uyandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki yıkıcı deprem 11 ili harabeye çevirdi.

50 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği felaketten en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu. Depremden sonra Hatay’daki enkaz altında kalan canlar arasında 10 yaşındaki Hilal de vardı.

7 katlı bir apartmanın enkazında bulunan küçük Hilal’e afetin üzerinden geçen 90 saatin ardından ulaşıldı. Beton bloğun altında kalan kolu kesilmek zorunda kalan Hilal 7 saatlik bir çalışma sonucu kurtarıldı.

Annesi, babası ve 3 kardeşinin dışında 70’e yakın akrabasını meydana gelen depremler yüzünden kaybeden Hilal’in geride dayısı, teyzesi ve yengesi kaldı. Enkazdan kurtarılan mucizeye kocaman kucak açanlardan biri de Galatasaray’ın eski yıldızı Hakan Balta ve eşi Derya Balta oldu.

Hilal’in durumunu merak edenler için sosyal medya sıkça paylaşım yapan Derya Balta minik kızı bir an olsun yalnız bırakmadı.

Hayatı boyunca maddi ve manevi her şeyiyle ilgileneceğini duyuran Balta’nın açıklamaları hepimize ‘İyi insanlar iyi ki var’ dedirtmişti.

Hastane odasından anlık haber vermeye devam eden Balta son paylaşımlarıyla yüreğimizi adeta sıcacık yaptı.

Hastanede tedavisi devam eden Hilal’in yanından bir an olsun ayrılmayan Derya Balta’nın ‘seninle olduğum için çok şanslıyım’ mesajı herkesi duygulandırdı.

Küçük Hilal’in depremde kaybettiği annesiyle aynı gün dünyaya geldiğini belirten Balta, her paylaşımı takipçilerine duygu seli yaşattı.

Ünlü futbolcunun eşi, verdiği yaşam mücadelesini kazanan Hilal ile çok tatlı bir bağ kurdu. Derya Balta’nın ‘Fındığım’ diye hitap ettiği minik depremzedenin moralinin her an yüksek olması için oldukça büyük çaba harcadığını görüyoruz. Balta’nın ‘Çamer’ diye bahsettiği kişiler ise oğulları Çağrı ve Ömer.

Derya Balta, Hilal’i tekerlekli sandalyesiyle gezdirirken çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Paylaşımına eklediği “Sen geleli 98 gün oldu. Bize mucize olarak geldin ve mucizelerini yaşatmaya devam edeceksin. Ailene verdiğin sözleri yerine getirene dek ayrılmak yok. Sırada el ele koşmak var. Benim güzel fındığım” notuyla herkesi duygulandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir