Cümbüş merkezine tüfekle ateş açıldı : 1’i polis 6 yaralı

Bursa’da saat 03.30 sıralarında Orhangazi’de Ana yol üzerinde bulunan bir cümbüş merkezine pompalı tüfekle ateş açıldı.

Eğlenmek için yere gelen 3 kişi yerde bir mühlet eğlendikten sonra dışarı çıktı. Dışarıda bir öbür kümeyle tartışmaları kısa müddette arbedeye döndü. Olay sonrasında 3 kişi yerden ayrıldı.

Eğlence merkezinin önündeki arbede ihbarını alan polis takımları olay yerine geldikleri esnada yerden ayrılan 3 bireyden H.C. (56) elinde tüfekle yolun karşı tarafından cümbüş yerinde hakikat ateş etti.

1’İ POLİS 6 KİŞİ YARALANDI

Eğlence yerinden kapanış saatinde gerçekleşen olay sonrasında olay yerinde olan polis memuru Özgür Kaya (44) sırtına isabet eden saçmalar nedeniyle yaralandı. Olayda cümbüş merkezinde çalıştıkları belirlenen Süleyman Önen (28), Fatih Demircan (31) ağır yaralandı.

Yine cümbüş yerinin önünde bulunan B.U. (35), S.U.(26) ve F.U. (28) tüfekten çıkan saçmalarla hafif yaralandılar. Yaralılardan polis memuru Özgür Kaya’nın hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi.

Olay sonrasında yaralılar özel araç ve ambulanslarla Orhangazi Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Durumları ağır olan Süleyman Önen ve Fatih Demircan hastanedeki birinci müdahalelerinin akabinde Bursa Kent Hastanesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine sevk edildi.

Olay sonrasında hastane ve cümbüş merkezinin önüne çok sayıda polis takımı sevkedildi. Polis grupları hastanede geniş güvenlik tedbiri aldı.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olay sonrasında harekete geçen polis takımları 3 kişilik küme içinde yer aldıkları belirlenen M.D. ile A.Ç. isimli şahısları gözaltına aldı.

Eğlence merkezine tüfekle ateş açtığı ileri sürülen H.C.’nin yakalanması için ise polis takımları araştırma başlattı. Savcılık ve polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.