Bitcoin’in pazar hakimiyeti bir yılın en yüksek seviyesine yaklaşıyor!

Kripto para piyasasının çoğunluğu şu anda düşüşle ticarete geri dönerken, küresel kripto piyasası kapitalizasyonu gün içinde %5,75 kayıpla 1,22 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bununla birlikte, piyasa değerine göre en büyük varlıklarından ikisinin piyasa kapitalizasyonu hakimiyeti bundan daha fazla ayrı olamazdı. Evet, Ethereum ve Bitcoin’den bahsediyoruz.

Bitcoin’in pazar hakimiyeti bir yılın en yüksek seviyesine yaklaşıyor!

Kripto muhabiri Colin Wu, diğer adıyla Wu Blockchain tarafından 7 Haziran’da yayınlanan TradingView grafiğine göre, özellikle Bitcoin’in ( BTC ) piyasa kapitalizasyon hakimiyeti 6 Haziran’da %47,52’ye ulaştı ve bu da Temmuz 2021’den bu yana en yüksek pazar payı.

Öte yandan, Wu tweet’te, Ethereum’un ( ETH ) 6 Haziran’daki piyasa kapitalizasyonunun %17.74 olduğunu ve bunun dijital varlık için Ekim 2021’den bu yana yeni bir düşük seviye olduğunu söyledi.

TradingView’de Bitcoin piyasa değeri hakimiyeti. Kaynak: Wu Blockchain

Bir kripto para biriminin piyasa hakimiyeti, diğer tüm kripto para birimlerinin piyasa oranına göre piyasa değeri anlamına gelir. Başka bir deyişle, varlığın küresel kripto piyasası değerindeki payının bir ölçüsüdür.

Bitcoin ve Ethereum’un mevcut piyasa değeri

Basın zamanında, Bitcoin’in piyasa değeri 569.66 milyar dolar iken, Ethereum için aynı gösterge 215.85 milyar dolardı. Her ikisi de yılın başından bu yana fiyatlarında ve piyasa değerinde çarpıcı düşüşler yaşadı.

Gerçekten de, CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in 1 Ocak’taki piyasa değeri 883,89 milyar dolar iken, Ethereum’un aynı anda 442,76 milyar dolardı.

Toplam kripto piyasa değeri söz konusu olduğunda ise, yayın sırasında 1,23 trilyon dolardı.

Mart sonunda 2 trilyon dolarlık piyasa sınırını geri almasına rağmen, piyasa ivmeyi sürdüremedi ve Nisan ortasında 1,9 trilyon doların altında kaldı, ancak Mart ayının en yüksek seviyesinden %38.5 daha düşük bir seviyeye ulaştı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.