Azeri kick boksçu: “Ermeni bir rakibim olsaydı adamı yerdim”

Kocaeli’de düzenlenen Memleketler arası Türk Cumhuriyetleri Profesyonel Kick Boks Turnuvası’na katılan Azerbaycanlı Toghrul Mamadov (20), 64 buçuk kiloda kemerin sahibi oldu. Birinci profesyonel turnuvasına katılan Mamadov, Adana’dan katılan Metiner Sıvacı’yı yendi. “Bozkurt” lakabıyla tanınan Toghrul Mamadov, maç öncesi açıklamalarda bulundu.

“Hedefim dünya şampiyonu olmak”

Birinci profesyonel maçına çıktığını söyleyen Toghrul Mamadov, “10 yaşımdayken arkadaşlarım kick boksa başlamıştı. Benim de ilgimi çekmişti. 1-2 kere onlara katıldıktan sonra ben de büsbütün başladım. Çok da seviyorum bu sporu ve ailem de dayanak veriyor. Azerbaycan’da da kick boks yapan çok var. Şu anda Azerbaycan’da da İslam Oyunlarına hazırlık var. Orada da yarışacak olan tüm arkadaşlarıma şimdiden muvaffakiyetler diliyorum. Spordaki maksadım dünya şampiyonu olmak. İnşallah buna da bugünden başlayacağım. Birinci profesyonel maçımda mesleğimin muhteşem bir yere gelmesini sağlayacağım” dedi.

“Ermeni rakibim olsaydı adamı yerdim”

Türkleri bir ortaya getiren tertip için katkısı olan herkese teşekkür eden Mamadov, “Karşımda yabancı rakip olsun isterdim. Ermeni bir rakibim olsaydı adamı yerdim. İnşallah bu dövüşten sonra ayarlansa muhteşem olur. Ermeni ile dövüşmek isterdim. Karabağ’da kazanılan zaferi ben de onun üzerinde kazanmak isterdim” diye konuştu.

“Azerbaycan ve Türkiye bayraklarını tüm dünyada dalgalandırmak istiyorum”

Karşılaşma bitiminde birinci profesyonel maçını kazanıp, kemerin sahibi olarak hislerini aktaran Mamadov, “Beni seven destekleyen, üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bozkurt artık alanlarda. İnşallah diğer dövüşlerde de karşılaşacağız. Bir sonraki amacım; galibiyetlerimi sürdürmek, dünya şampiyonu olmak. Azerbaycan ve Türkiye bayraklarını tüm dünyada dalgalandırmak istiyorum. İkisi de benim bayrağım” halinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.