Avrupa’nın En Büyük Bankasına Göre Bu Altcoin Oyun Değiştirici!

HSBC, bu altcoin projesinin sınır ötesi ödemelerdeki yeteneklerini kabul ediyor. Ayrıca HSBC, FX aracının ilk yıldaki 250 milyar dolarlık devasa işlem hacmini vurguluyor.

HSBC, bu altcoin’i oyun değiştirici olarak kabul etti!

Toplam varlıkları itibariyle Avrupa’nın en büyük bankası olan HSBC, dağıtık defter teknolojisinin (DLT) dönüştürücü potansiyeline ilişkin çığır açan bir kabulle sınır ötesi ödemeler için XRP Defterine (XRPL) atıf yaptı. Banka, “Sermaye Piyasalarında Dağıtık Defter Teknolojisi Oyunu Değiştiriyor. Menkul Kıymetler Hizmetlerinde Gelecek Trendler” başlıklı bir belgede bu kabulü yaptı.

Özellikle, XRPHealthcare (XRPH) Sosyal Benimseme Başkanı Edward Farina, Twitter’daki sözde belgeden bir ekran görüntüsü paylaştı. Böylece, bu ilgi çekici durum ortaya çıktı. Ekran görüntüsü, DLT’yi finans sektöründe “oyun değiştirici” olarak kabul eden HSBC belgesinin bir bölümünü yakaladı. Farina, paylaşımında şu açıklamaya yer verdi:

Toplam varlıklara göre Avrupa merkezli en büyük Banka olan HSBC, sınır ötesi ödemeler için XRP Ledger’dan bahsediyor. Finans Kurumu tek başına yılda yaklaşık 250 milyar dolarlık döviz işlemini gerçekleştiriyor. Ayrıca DLT’den “oyun değiştirici” olarak bahsetti.

https://twitter.com/edward_farina/status/1663994948016799744

Belgede HSBC, sermaye piyasalarında DLT için çeşitli zorlayıcı uygulamaların ana hatlarını çiziyor. Böylece, süreçleri kolaylaştırma ve verimliliği artırma potansiyelini vurguluyor. Banka, DLT’nin ödemeler sektöründeki rolüne ve maliyetlere, operasyonel risklere ve uzlaştırma sürelerini azaltırken uçtan uca değer transferlerini kolaylaştırma yeteneğine dikkatleri çekiyor.

Belgede dikkat çeken bir örnek, HSBC’nin “merkez bankası para birimlerini temsil eden tokenleri kullanarak gerçek zamanlı sınır ötesi yerleşimler” ile ünlü olarak tanımladığı Ripple Blockchain XRP Ledger idi. HSBC, XRP Ledger’ın anında ve güvenli sınır ötesi işlemleri kolaylaştırdığını kabul ediyor. Bu bağlamda geleneksel döviz ortamını dönüştürme kabiliyetini vurguluyor.

HSBC Uygulaması 250 milyar dolar işliyor

Söz konusu belge, operasyonlarının büyüklüğünü vurguluyor. Bu doğrultuda HSBC’nin FX Everywhere aracının yalnızca ilk yılında 250 milyar dolar tutarında üç milyondan fazla şirketler arası döviz işlemi gerçekleştirdiğini ortaya koydu. HSBC, XRP Ledger’ı operasyonlarına entegre ederek, sınır ötesi ödemelerde önemli gelişmeler bekliyor. Böylece, müşterilerine daha hızlı ve daha uygun maliyetli seçenekler sunmayı hedefliyor.

Böylesine önde gelen bir finans kuruluşunun belgesinde XRP Ledger’dan bahsedilmesi, oldukça önemli. Çünkü, XRP Ledger’ın geleneksel bankacılık sektöründe artan tanınırlığının ve benimsenmesinin altını çiziyor. Geçtiğimiz ay Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, XRPL on yıllık bir çabayla seksen milyonuncu kapalı defterine ulaşarak önemli bir dönüm noktasını geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir