Arsenal’in yıldızı Granit Xhaka kadro arkadaşlarını haşladı: Gerginsen kulübede yahut konutta otur

Gelecek dönem Şampiyonlar Ligi’ne katılma umutlarını mucizeye bırakan Arsenal’de, kadro kaptanı Granit Xhaka öfke saçtı. Ekip arkadaşlarını amaç alan İsviçreli yıldızın, Newcastle United maçından sonraki açıklamaları gündeme oturdu.

İngiltere Premier Lig’de son olarak Newcastle United’a yenilen ve ligde üst üste ikinci mağlubiyetini alan Arsenal, puan tablosunda Tottenham’ın gerisine düşerek bitime 1 hafta kala 5. sıraya geriledi.

Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için birinci 4’te yer alması gereken Arsenal, son hafta oynayacağı maçta mucizeyi gerçeğe dönüştürmeye çalışacak. Newcastle United deplasmanında alınan 2-0’lık hezimetin akabinde konuşan Arsenal orta alanı Granit Xhaka, gündem sarsan sözler kullandı.

Dönemin son kısmına kadar uygun bir grafik çizen Londra grubu, son iki maçta aldığı iki mağlubiyetle birinci 4 içindeki yerini kaybetti. Ligin son maçında Arsenal kümede kalma savaşı veren Everton’ı ağırlarken, Tottenham küme düşmesi mutlaklaşan Norwich City deplasmanına gidecek. Maçtan sonra Sky Sports’a konuşan 29 yaşındaki Xhaka şu sözleri sarf etti:

“BU HALDE ZATİ OLMAZ”

“Doğru sözleri bulmak sıkıntı. Birinci dakikadan 90. dakikaya kadar alanda olmayı hak etmedik. Nedenini açıklayamam. Oyun planımızı uygulayamadık, antrenörümüzü dinlemedik. Hayal kırıklığı yaratan bir performans. Aslında bu biçimde Şampiyonlar Ligi’nde yahut Avrupa Ligi’nde oynayamazsınız.”

“GERGİNSEN MESKENDE OTUR!”

“Hocamızın bizden istediklerini neden yapamadığımızı bilmiyorum. Şayet bu maça kendini hazır hissetmiyorsan meskende kalmalısın. Kaç yaşında olduğunun bir kıymeti yok. Şayet gerginsen kulübede otur yahut konutta kal. Buraya gelip oynayacak cürete sahip insanlara muhtaçlık var. Bizim için çok değerli maçlardan biriydi. Buraya gelen insanları hayal kırıklığına uğrattık. Onlar için üzgünüm, diyecek kelamım yok.”

“UMUDUMUZ VAR”

“Şu anda birinci 4 çok güç görünüyor. Tottenham kaybederse ve biz de kazanırsak. Futbolda ne olacağını asla bilemezsiniz. Umudumuz var. Newcastle maçından evvel her şey bizim elimizdeydi. Futbolda ve hayatta her vakit umut etmek zorundasınız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.