Altın Güvercin yarışının finalistleri belirlendi

Bu yıl 25’inci defa düzenlenecek olan Türkiye’nin birinci ve tek beste müsabakası Altın Güvercin’in finalistleri belirlendi. Ön heyet tarafından yapılan üç günlük kıymetlendirme ile belirlenen besteler büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışacak. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) işbirliğinde bu yıl 25’inci defa düzenlenecek olan Altın Güvercin Beste Müsabakası için geri sayım başladı.

183 bestenin müracaat yaptığı müsabakanın müzik otoritelerinden oluşan ön heyeti tarafından İstanbul’da bir otelde yapılan üç günlük teknik ve müzikal değerlendirmeler sonucunda 10 finalist beste ile 2 yedek beste belirlendi.

JÜRİDE KİMLER VAR?

Jüri başkanlığını Altın Güvercin Beste Yarışı Koordinatörü, prodüktör Ali İstek Türker’in yaptığı ön heyette keman virtüözü Canan Anderson, bestekar, orkestra şefi Hakan Süersan, eğitimci, piyanist Mine Mucur, aranjör Ozan Bayraşa, bestekar, kelam muharriri Dr. Selahattin Erhan ile gazeteci, müzik eleştirmeni Sinem Vural yer aldı.

Ön heyet tarafından yapılan kıymetlendirme sonucu belirlenen finalistler 11 Eylül’de Kuşadası’nda gerçekleşecek büyük final gecesinde dereceye girmek için yarışacak.

Ulusal bir TV kanalından naklen yayınlanacak olan müsabakada birinci olan beste Altın Güvercin ve 100 bin TL, ikinci olan beste Gümüş Güvercin ve 50 bin TL, üçüncü olan beste ise Bronz Güvercin ve 25 bin TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma kapsamında ayrıyeten en başarılı yorumcu mükafatı de verilecek.

İŞTE FİNALİSTLER

25. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük final gecesinde dereceye girmek için müsabakaya hak kazanan eserler ve yaratıcıları şu isimlerden oluşuyor:

Masal-Aylin Yeliz Gündoğdu, Apansızın olmaz-Merve Öner Demirci, Ağlayan ay-Bora Kağan Çoban, Yangınlar kor oldu-Mehmet Ali Günday, Hisset-Gözde Yüksel Çetin, Dön sen-Halil Erol, Git hadi-Volkan Erden, Ya ayıp olursa-Melek Bıçakçı, Bekle Efendi-Hakan Kartal, Ve yeniden birden-Açelya Yurttutan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.