Aleyna Tilki: Hiçbiriniz muhafazakar değilsiniz

Genç müzikçi Aleyna Tilki dün iç çamaşırıyla verdiği bir pozu toplumsal medya hesabından paylaştı. Gelen yorumlara isyan eden Tilki, “Fotoğrafımı ‘muhafazakarlık’ ismi altında eleştirenler hiçbiriniz muhafazakar değilsiniz” sözünü kullandı.

İç çamaşırıyla verdiği bir pozu toplumsal medya hesabından “Ben öldüm” notuyla paylaşan müzikçi Aleyna Tilki, Twitter’da kendisi için “Biri şuna söylesin gözü pek olmak çıplak gezmek değildir” diyen takipçisine şu sözlerle cevap verdi:

“Giyinişin hiçbir türlüsü yürek gerektiren bir şey değildir aslında. Bu durumun yürek olması gerçeğini toplum yarattı. Hem de yaralayıcı ve hatalı bir formda.”

“SAHTE MUHAFAZAKARLARLA İÇ ÇAMAŞIRI PARTİSİ YAPMAK İSTERİM”

Tilki, daha sonra kendisini eleştirenlere şu sözlerle seslendi:

* Son fotoğrafımı ‘muhafazakarlık’ ismi altında eleştirenler, hiçbiriniz muhafazakar falan değilsiniz.

* Şayet algınız bir evvelki gün bir Türk bayanı olarak Billboard’a verdiğim röportajı değil, son fotoğrafıma tepki veriyorsa sizin ilgi alanınız muvaffakiyet değil, benim iç çamaşırımdır.

* Ki benim hakikaten pak bir yerden muhafazakar olanlara hürmetim derin ve sonsuzdur.

* Dedelerimiz anneanne babaannelerimiz bize değerli şeyler öğretti. Onların ortamında inanın iç çamaşırıyla gezmiyorum. Lakin düzmece muhafazakarlarla bir iç çamaşır partisi yapmak isterim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.